Workshop KÚPK

Workshop s Krajským úřadem Plzeňského kraje

1. 9. 2022

 Na začátku srpna jsme zavítali na Krajský úřad Plzeňského kraje. Ačkoli se věnujeme e-shopům, díky členství Milana Bartoně v porotě soutěže Zlatý erb jsme mohli navázat na dlouhodobou spolupráci s redesignem webových stránek úřadu. 

Předmětem našeho workshopu byl právě redesign a na to se sešli týmy IT, marketingu a politických představitelů v čele s náměstkem hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Petrem Vankou. Tým pro řešení tohoto úkolu byl takto namixován z prostého důvodu, a to abychom se všichni společně byli schopni podívat na problém z různých úhlů pohledu

Úvod jsme odstartovali definováním požadavků, co na stávajícím webu funguje dobře a co ne. Abychom si mohli udělat představu požadavků, využili jsme techniky card sorting a design studio.  Card sorting je užitečným nástrojem právě v navrhování informační architektury s cílem vytvořit dendogram. Design studio nám pomohlo vizualizovat představu o novém webu na papír. 

Jsme tak s Krajským úřadem na začátku procesu, ve kterém nás čekají ještě další workshopy a už teď se těšíme na výsledky.

Chcete také pomoci s redesignem vašich stránek nebo stavbou e-shopu?

Obraťte se na nás a my vám s tím pomůžeme.