To nejlepší z WebExpo 2010

Stále mezinárodnější účast na WebExpo příjemně zvedá úroveň přednášek a je skvělé vidět, že ani rostoucí ceny vstupného neodradily davy internetových nadšenců od toho, aby braly posluchárny ČZU útokem. O to víc nás, obzvlášť jakožto partnera celé akce, mrzí, že ani letos se konference neobešla bez organizačních problémů a faux pas. O studených řízcích a dalších neuvěřitelných příhodách toho už ale napsali dost jiní, my se raději podělíme o pozitivní zážitky z přednášek, které nás nejvíce zaujaly.

Jiří Praus (vývojář): Fabien Potencier - Symfony2

"Jako fanouška Symfony mě potěšilo, že v novém frameworku bude řešeno mnoho věcí mnohem lepším způsobem. Navíc se tahle přednáška skvěle doplňovala s příspěvkem našich kolegů Jaroslava Baumla a Pavla Campra, kteří představili Symfony tak, jak ho využíváme v naší praxi."

Jiří Čermín (grafik): Adam Gebrian - Bourání klišé

"Přednášející Adam Gebrian je povoláním architekt, takže s webdesignem nemá na první pohled moc společného. Ovšem jeho pohled na věci okolo nás a vidina bourání klišé v jakékoliv podobě byly ohromně inspirativní a určitě je využiju i ve své práci.

Celkově mě malinko zarazilo, že většina ostatních přednášek, i když byla v aule designu, se nesla v duchu: design je nutné zlo a je třeba s ním spíše bojovat, než ho chytře využívat."

Petra Hufeislová (projektová manažerka): Lukáš Marvan a Petr Douša - Testování použitelnosti - LIVE

"Super bylo, že šlo opravdu o ukázku uživatelského testování v praxi. Žádná suchá teorie, ale konkrétní uživatel potýkající se před našima očima s konkrétním e-shopem. Další důkaz, že testovat se skutečně vyplatí. Není to časově ani jinak extrémně náročné a odhalí se chyby, které se bez toho jen těžko hledají."

Fotografie

Ukázka aktuálně dokončených projektů

BOHEMIA SEKT, s.r.o.  -  webové stránky

Osobní vinotéka  -  e-shop s víny a sekty

Eturbo.cz  -  E-shop na platformě Shopsys Framework

Kompletní reference