Studenti se práce nebojí, to jsme zjistili na ODV

Minulý týden jsme hledali talentované studenty VOŠ a SPŠE Plzeň, kteří nám pomohou s tvorbou webu pro organizaci Ruka pro život, vítěze soutěže Nový web pro dobrou věc!. Tak velký zájem studentů jsme nečekali.

V úterý 24. 10. jsme navštívili akci Otevíráme dveře vzděláním (ODV), na které se studenti mohli pobavit se zástupci firem z různých odvětví. Na ODV jsme nebyli poprvé. Velkou radost jsme měli z loňského reportu, který ukazoval, že jsme mladé zaujali jako budoucí zaměstnavatel. Letos jsme se proto rozhodli připravit pro studenty skutečnou příležitost - možnost podílet se na reálném projektu v BARTON STUDIO.

 
V roce 2016 jsme oslovili studenty 3. ročníku.

Zájem o projekt předčil naše očekávání. Získali jsme přes 120 kontaktů od studentů, kteří by rádi s novým webem Ruky pro život pomohli. Potkali jsme mnoho mladých talentů se zálibou v programování, grafickém designu nebo marketingu. Jejich energie a nadšení nás povzbudily. Nyní připravujeme program seminářů, které na VOŠ a SPŠE povedeme společně se zástupci neziskovky.

 
Na ODV jsme se poctivě připravovali.

Chceme pomoci prospěšné organizaci a současně předat studentům to, co jsme se za dlouhá léta v oboru naučili. Semináře proto budou strukturovány do sekcí podle toho, jak by mělo správné navrhování webu probíhat. Budeme analyzovat silné a slabé stránky stávajícího webu, sehrajeme scénáře a role různých návštěvníků, společně navrhneme i strukturu nového webu, jeho grafickou podobu atd. Celý proces bude zajímavý i specifickými požadavky na fungování. Musíme totiž myslet na návštěvníky webu, kteří mohou mít, vzhledem k činnosti Ruky pro život, mentální či kombinované postižení nebo poruchu autistického spektra. Věříme, že studenti se budou mít co učit.

O celé tvorbě stránek Ruky pro život budeme reportovat, buďte u toho s námi.

Ukázka aktuálně dokončených projektů

Eturbo.cz  -  E-shop na platformě Shopsys Framework

BOHEMIA SEKT, s.r.o.  -  webové stránky

Heapco.cz  -  E-shop s chovatelskými potřebami

Kompletní reference