Přišel vám formulář od EU Business Register? Neodpovídejte a nic neplaťte!

15. 2. 2022

Také vám přišel email od společnosti EU Business Register, kde byl v příloze formulář k vyplnění a zaslání zpět poštou? Rozhodně nic nevyplňujte a neplaťte!

Zase ti šmejdi

Po dlouhé době se opět ozvala emailem podvodná nizozemská společnost EU Business Register s registračním formulářem, kde se pojednává o kontrole informací o společnosti a aktualizacích zdarma. Jedná se pouze o další podvodníky, kteří od Vás budou chtít dostat nehoráznou sumu peněz za nic. Samotný web www.eubusinessregister.com už musí napovědět, že je něco špatně.

Nám dorazil tento email:

Hello,

In order to have your company inserted in the EU Business Register for 2022/2023,
please print, complete and submit the attached form in a reply to this email.

EU BUSINESS REGISTER
3700 AA ZEIST
THE NETHERLANDS

Fax: +31 205 248 107

All electronic file formats are accepted.

Updating is free of charge.

Kde je háček?

Pokud si přečtete drobné písmo v patičce formuláře, zjistíte, že zápis do tohoto “katalogu” vás vyjde na 995 na rok a zavazujete se na tři roky. Samozřejmostí je i to, že se smlouva bude automaticky obnovovat každým rokem. Suma sumárum 2 985  v koši. Pokud byste chtěli podat výpověď, musíte tak učinit písemně a dva měsíce před datem ukončení.

Jak se bránit?

V prvé řadě označte emailové adresy, ze kterých vám email přišel, jako spam, aby vám do budoucna nepřišly další formuláře a email smažte. Pokud jste už formulář vyplnili a poslali, ignorujte výzvy k platbě a hlavně nic NEPLAŤTE. Přijde Vám několik výhružných emailů, dopisů a telefonátů na všechny vaše adresy a telefony, které budou schopni dohledat, ale jde pouze o psychologický nátlak.

Pro lepší spaní můžete na adresu EU Business Register poslat informaci o tom, že formulář vyplnila a odeslala neoprávněná osoba, která nemůže jednat jménem vaší společnosti, případně že smlouva byla uzavřena v omylu, o kterém museli prokazatelně vědět. Proto smlouvu považujete za neplatnou a poplatky platit nebudete.

Tito podvodníci moc dobře vědí, jak ve vás vyvolat paniku a evidentně se stále někdo nechá napálit, protože v tomto vyděračství směle pokračují už několik let.

Jestli jste peníze poslali, bohužel už je asi nikdy neuvidíte. R.I.P. 2 985 €.

Chcete raději investovat 2 985  do vašeho eshopu?
Ozvěte se nám a společně vymyslíme, co na vašem eshopu vylepšit.