preziju

Po tomhle teambuildingu už přežijeme všechno

1. 9. 2021

Jednoho pátečního odpoledne jsme se po práci vydali na Šumavu, abychom po delší době opět stmelili pracovní kolektiv teambuildingem. Tentokrát jsme trochu přitvrdili a rozhodli se pro Kurz přežití v přírodě. 

Zvládli jsme to všichni bez újmy?

Zvládli!


Vstříc všem nástrahám šumavských lesů a deštivé předpovědi počasí jsme vyrazili v předem rozlosovaných týmech.

Jakmile jsme dorazili do tábořiště, začal náš teambuilding nabírat na obrátkách a naše bláznivé předtuchy se začaly naplňovat. První rozkaz zněl jasně: 

Telefony odložte do sáčků a ty zapečeťte izolepou tak, abyste se k nim nedostali po celou dobu kurzu.”

Jeden z prvních úkolů kurzu přežití bylo rozdělat oheň (bez sirek či zapalovače), uvařit večeři v přírodním “papiňáku” v zemi a postavit si ložnici na spaní. Zažehnutí ohně nás sice stálo několik ohoblovaných prstů, ale pro teplo jsme museli něco obětovat. Třešničkou celého menu byly ovšem červy a larvy lýkožroutů, na kterých jsme si všichni moc pochutnali (chutnají jako kukuřice). Nejhezčí komnatu vytvořil tým Zelených, ale i ostatní týmy byly šikovné a deštivou noc jsme se strachem přežili takřka suchou nohou v obležení šneků.

V bivacích jsme se moc neohřáli.


V půl čtvrté ráno jsme dostali do ruky buzoly, mapy a souřadnice se slovy: 
“Užijte si to”. Nezbylo nám nic jiného, než nasadit vražedné tempo a vydat se “vzhůru” do nekonečna (a někdo ještě o 10 km dál smile). Po několika hodinách náročného bloudění terénem jsme se za světla opět sešli v tábořišti, i když někteří z nás našli orientační bod čirou náhodou. Skóre jednotlivých týmů bylo vyrovnané, ale orientační procházku vyhrál jednoznačně tým Modrých – ještě aby ne, když byl v týmu Honza, iniciátor teambuildingu.

Cenu drsňáka teambuildingu získala Zuzka, která spala ve spacáku o tloušťce papíru a obdobnou divočinu předtím ještě nikdy nezažila.

 

“Hotel s panoramatickou střechou, klimatizací a brzkou ranní procházkou romantickou přírodou.”

Dan Kop

Dan Kop

Vývojář

Bartoň Studio

Důkazy:

Chcete to s námi také zažít? Právě hledáme:
programátora/programátorku