Jak úspěšně zvládnout výběrové řízení a stavbu e‑shopu na míru? Czech On‑line Expo 2022

24. 2. 2022

V rámci E‑commerce Strategy Summitu byl Milan Bartoň pozván do panelové diskuze na téma Jak úspěšně zvládnout výběrové řízení a stavbu e‑shopu na míru na největším českém e‑commerce veletrhu Czech On‑line Expo 2022.

Jste si jistí, že máte dostatek personálních kapacit, které se můžou věnovat několik měsíců správě projektu tvorby vašeho e‑shopu? Smířili jste se s tím, že se konečná cena a termín může změnit? Dokážete si představit, jak funguje agilní vývoj projektu? To i mnohé další bylo předmětem panelové diskuze moderované Václavem Macíčkem (Shopsys), kde se Milan Bartoň společně s Petrem Rohanem (Sconto) a Michalem Dugáčkem (Nay.sk) bavili i o dalších úskalích, které je třeba brát během tvorby e‑shopu v potaz.

 

Rady a tipy, na co si dát pozor a nezapomenout během výběrového řízení a celého procesu tvorby eshopu na míru, se posluchači dozvěděli na příkladech jak ze strany zadavatele, tak i dodavatele řešení (Bartoň Studio). V současné době je na trhu zhruba 240 agentur, které nabízejí řešení na míru. Rozhodnout se pro tu správnou je ale velký oříšek zejména, když 83 % IT projektů končí neúspěchem. Je důležité všechny nabídky podrobně prozkoumat, přesně vědět, co od eshopu očekáváte a nechat si umět poradit. Výběrem správného dodavatele si vybíráte i partnera, se kterým budete svůj eshop dále rozvíjet tak, aby byl ještě úspěšnější.

 

Hlavní doporučení, které mějte při výběrku na mysli:

  • Požádejte dodavatele o jednotný formát nabídek pro jejich lepší porovnání
  • Stanovte minimální verzi projektu
  • Definujte role a odpovědnosti
  • Tvořte si zápisky ze schůzek (co, kdo a ideálně do kdy)
  • Mějte na paměti, že změnit agilní vývoj v procesu na vodopádový prostě nejde
  • Spuštěním eshopu to nekončí – do budoucna je třeba o eshop pečovat, aby byl spolehlivý a úspěšný

“Pro úspěšnou realizaci doporučuji především zajištění dostatečných kapacit na straně klienta, stanovení rolí a definování minimální verze projektu.”

Milan Bartoň

Milan Bartoň

Jednatel a majitel

Bartoň Studio

Chcete být mezi 17 % úspěšně dokončenými IT projekty? Obraťte se na nás a společně vytvoříme to nejlepší řešení na míru.