tvorba e-shopu pro happymodel.cz

Nová hvězda v modelářském světě.

Pod pokličkou modelářského světa

Společnost Happy Model s.r.o se zabývá prodejem modelů a modelářských potřeb již téměř 17 let. Pyšní se rozsáhlou základnou spokojených zákazníků a neustále se snaží své služby zlepšovat a přinášet jak nový a širší sortiment, tak i další návazné služby. A i proto vznikla myšlenka inovovat stávající e‑shop a zpříjemnit tak zákazníkům výběr i objednávku jejich oblíbených modelů.

Uživatelský výzkum a jeho přínosy

Naši společnou práci na novém e‑shopu jsme se společností Happy Model odstartovali sérií uživatelských výzkumů, kde jsme poznali, jak moc specifické je nákupování modelů a modelářských potřeb.

Jakmile jsme pochopili, jak to ve světě modelů chodí, bylo pro nás hned jednodušší navrhnout úvodní stránku eshopu, která bude přizpůsobená potřebám a zvykům modelářů.  

“Proces vyhledávání modelů je velmi specifický, což bylo stěžejním bodem při vytváření filtrování produktů na eshopu. Díky rozhovorům jsme zjistili, že zákazníci hledají produkty podle měřítka, epochy, vlastnické dráhy nebo výrobce. Řada z nich sleduje výrobce a vědí už dopředu, co se chystá do prodeje a poté sami hledají, kde by si mohli daný model pořídit. Znají katalogová čísla, přesné názvy a mají detailní povědomí o výrobku. To nám sloužilo jako vodítko pro tvorbu adekvátního rozložení úvodní stránky a návrhu parametrického filtrování.”

Jiří Kučera

Jiří Kučera

Provozní ředitel

Bartoň Studio

odpracovaných hodin na projektu

zkušených členů realizačního teamu

Jak se tvořil nový modelářský svět?

Základem je důkladná analýza i vhodný výběr technologie

Nutno podotknout, že první myšlenka na nový e‑shop přišla již během roku 2016, tenkrát jsme si s klientem pohrávali s variantou postavit e‑shop na systému WordPress. Avšak s narůstajícími požadavky na funkcionality a detailnější specifikací nového e-shopu jsme došli k názoru, že to je slepá ulička a že tudy cesta nepovede. Vzhledem k řadě customizací, napojení na informační systém a desetitisíců položek v nabídce bylo potřeba stavět na stabilní platformě, proto jsme nakonec zvolili Shopsys Framework. Ten nám zajistil moderní a stabilní základ, na kterém jsme mohli začít vyvíjet nové funkcionality a zároveň zachovat i funkcionality z původního e‑shopu a také celý e‑shop zjednodušit a zpřehlednit.

Na novém e‑shopu nechybí ani standardní funkcionality jako například platební brána, napojení na newsletterovací systém, věrnostní systém nebo třeba hlídací pes či možnost předobjednávek. A rozhodně to není finále, každým měsícem pracujeme společně s klientem na nových věcech a snažíme se společnými silami posouvat e‑shop kupředu.

“Původní e‑shop byl již zastaralý, pomalý, neměl responzivní verzi a pomalu už dosahoval svých technologických limitů. Naším cílem bylo udělat moderní e‑shop, ale se zachováním funkcionalit, na které byli zákazníci zvyklí z původního e‑shopu. Snažili jsme se, aby je přechod nijak nelimitoval a naopak jim přinesl více komfortu při nakupování. Na rozdíl od předchozí verze je na novém e-shopu možné filtrovat podle všech parametrů, což zákazníkům umožňuje nastavit si opravdu pokročilý filtr a snadno tak najít to, co potřebují.”

Jan Roula

Jan Roula

Vývojář

Bartoň Studio

Možnost předobjednávek, hlídací pes, platba kartou i věrnostní program

“S odstupem času mohu říci, že s výsledky i fungováním nového e‑shopu jsem skutečně spokojený. Jsem rád, že jsem před lety navázal spolupráci právě s Bartoň Studiem. Svému oboru rozumím a je mi koníčkem, ale s IT je to jiné. V Bartoň Studiu cítím oporu a vím, že mám za sebou někoho, kdo mi podá pomocnou ruku, dávají mi cenné rady a doporučení pro rozvoj e‑shopu a pomáhají realizovat moje plány v oblasti internetového prodeje.”

Vladimír Švígler

Vladimír Švígler

spolumajitel

Happy Model s.r.o.

Hledáme způsoby, jak usnadnit život

Automatizací k cíli

Vždy hledáme cestu, jak majiteli jeho podnikání co nejvíce usnadnit. I proto dbáme na detailní analýzu informačního systému klienta a jeho následné propojení s e‑shopem. Snažíme se přinášet návrhy, jak procesy sjednotit a zjednodušit.

Téma integrace je vždy ožehavé, napojení na informační systém je totiž něco, co může významně zasáhnout do celkového budoucího úspěchu e‑shopu. Bude-li napojení kvalitní a zohlední požadavky jeho uživatelů a možnosti daného systému, může výrazně usnadnit práci celé firmě. V opačném případě, může přinést spoustu starostí a financí navíc. Doporučujeme proto neopomíjet analýzy a vše promyslet.

Vyzpovídali jsme i jednoho z našich programátorů, který stojí za vývojem nového e‑shopu happymodel.cz a požádali ho, aby nám prozradil nějakou perličku z vývoje.

“E‑shop jsme napojovali na informační systém Byznys, ve kterém však chybí informace o datu poslední aktualizace produktu, díky tomu nám chyběla data o tom, který produkt je v systému aktualizovaný a který ne. To by pro nás znamenalo, že budeme muset kontrolovat všechny produkty v co nejkratším čase, a to nebylo úplně ideální řešení. Navrhli jsme proto hashovací algoritmus, který si sám detekuje změny v Byznysu a podle toho se dále aktualizují produkty v e‑shopu.”

Miroslav Lang

Miroslav Lang

Vývojář

Bartoň Studio

Spolehlivost e‑shopu potvrzují i reference zákazníků na portále Heuréka.

Jakub

Přehledné stránky, skvělá komunikace, rychlé odeslání. 

Jiří 

Obchod doporučuji, vždy vše vyřízeno velmi rychle a bez problémů.

Vladimír

Přívětivá obsluha, rychlost vyřízení objednávky, nový přehledný e‑shop, široký sortiment, menší prostory prodejny.

Ověřený zákazník

Skvělá komunikace, rychlé dodání, přehledné webové stránky se snadným vyhledáváním, po přihlášení je hned vidět, jakou máte objemovou slevu.

Petr

Bohatý sortiment, přehledné stránky.

Jan

Stále stejně super, nemá chybu, nový web je perfektní.