Přednášíme o tvorbě e‑shopů pro studenty Západočeské univerzity v Plzni

26. 11. 2021

V listopadu jsme se vydali na akademickou půdu Západočeské univerzity v Plzni abychom mohli budoucím programátorům přiblížit, jak probíhá proces tvorby e-shopu v praxi.

Neustále se měnící situace okolo covidu nám naštěstí ještě dovolila přednášet pro studenty Fakulty aplikovaných věd. Budoucím programátorům jsme popisovali naše zkušenosti s tvorbou e-shopů a vysvětlili jsme, jak moc je důležitá spolupráce mezi SEO a UX lidmi právě při tvorbě eshopu. Dozvěděli se i to, jaké metody výzkumů používáme a proč by neměli nutit uživatele přemýšlet během návštěvy webu či eshopu.

Toto příjemné zpestření snad pomohlo studentům vžít se do kůže UX designera a pochopit jeho důležitou roli v procesu tvorby eshopu a ve vztahu k optimalizaci pro vyhledávače. Pro odlehčení jsme studentům přiblížili i webovou tvořivost na příkladech, které nejsou vždy dobře promyšlené do detailu. Těší nás, že jsme se mohli podělit o naše zkušenosti a doufáme, že se potkáme i jinde, než jen na akademické půdě – třeba jako budoucí kolegové. 

Zajímá vás dění ve světě ecommerce?
Nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho newsletteru pod článkem a my vám budeme posílat jen to nejlepší z oboru.