Mobilní verze webu

Nepodceňujte mobilní verze webů

Ještě před několika lety nebylo třeba vytvářet samostatný design stránek pro mobilní zařízení, které nebyly tolik rozšířeny mezi uživateli. V letech 2011 a 2012 se však situace výrazně změnila, počet návštěv z mobilních zařízení na webové stránky výrazně roste. Aby se návštěvníci stránek nemuseli vypořádávat s drobným písmem, pomalým načítáním a špatným ovládáním dotykem, je třeba jim nabídnout alternativu, která bude odměněna v podobě vracejících se návštěvníků či dosažením požadované konverze.

Pokud máte zájem své stránky držet v maximální kondici a jít naproti novým technologiím, doporučujeme věnovat mobilní verzi webových stránek pozornost.

Výhody mobilních verzí webových stránek:

  • Jednoduchá navigace
  • Rychlé procházení webem
  • Snadná použitelnost a ovládání dotykem

Responsivní webdesign - vhodné řešení

Responsivní webdesign je také vhodný způsob vyřešení zobrazení webových stránek na mobilních zařízeních. Česky řečeno se jedná o „přizpůsobivý design", grafika webu se tedy přizpůsobuje rozlišení zařízení, na kterém je web zobrazován. Toto řešení je vhodné pro ty případy, kdy web prochází celkovým redesignem (případně se tvoří web úplně nový).

Návštěvnost z mobilů - průměrný podíl:

Návštěvnost z mobilů USA

Návštěvnost z mobilů NěmeckoNávštěvnost z mobilů Česko

USA Německo Česko

 

(Mobilní zařízení v přístupech na weby - prosinec 2012, zdroj Statcounter.com)

V ČR je nyní podle dostupných studií podobný podíl návštěv z mobilů, jako byl v USA v r. 2010. Dá se předpokládat, že do dvou let bude průměrně 15% návštěv uživatelů z mobilů. U webů s vyšší návštěvností či u e-shopů to již bude nezanedbatelná skupina.

Ukázky realizací mobilních verzí webů:

Máte zájem o mobilní verzi Vašeho webu? Kontaktujte nás.

Ukázka aktuálně dokončených projektů

Eturbo.cz  -  E-shop na platformě Shopsys Framework

Hokejarena.cz  -  E-shop pro prodej kompletní hokejové výstroje

Osobní vinotéka  -  e-shop s víny a sekty

Kompletní reference